2017 birželio 16 d. Kaune (KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto aula, A. Mickevičiaus g.37) vyko UAB „Šviesa“ Mokymo centro ir KTU organizuota konferencija „Ateities mokytojas: kaip įkvėpti pokyčiams?“.

„Labai svarbu vaikams perduoti požiūrį apie mokslo svarbą ir neįkainojamą naudą ne tik jiems, bet ir ateities visuomenei. Jei mokytojas tai padarys profesionaliai ir įdomiai, žinių ieškos ir patys mokiniai, o mokytojui tereikės ieškoti įdomios aplinkos ir netikėtų būdų, kaip to susidomėjimo nenuslopinti“, – teigia Asta Blandė, vaikų ir paauglių psichologė, knygos „Vaikas pokyčių kelyje“ autorė.

Konferencijoje ieškota atsakymo kaip įkvėpti mokytoją tobulėti, ieškoti naujų būdų ir priemonių ugdyti naująją kartą, kuri yra kūrybiška, smalsi, ieškanti vis naujų saviraiškos būdų.

Lektoriai dalinosi savo asmenine patirtimi, kas juos skatina mokytis, ugdyti savo kompetencijas, kokie metodai padeda tobulėti.

Konferencijoje pranešimus skaitė žinomi švietimo ekspertai: Dr. Irmantas Kandratavičius, Dr. Dainora Maumevičienė, Doc. dr. Laima Abromaitienė, Dr. Raimonda Alonderienė, mokyklų vadovai ir pavaduotojai: Nerija Baltrenienė, Anaita Blauzdžiūnienė, mokytojai: Rimantė Gegužienė, Jurgūnė Savickienė, Erika Narvydienė, Erika Kubilienė, Mindaugas Garnionis, taip pat vadovaujančioji mokyklų veiklos kokybės išorės vertintoja, projekto „Lyderiu laikas 3“ savivaldybių kuratorė Olivija Saranienė.

Konferencijoje pristatytas direktoriaus pavaduotojos Anaitos Blauzdžiūnienės, IT mokytojos ekspertės Erikos Kubilienės, logopedo metodininko Mindaugo Garnionio parengtas pranešimas „Pamokos kokybė. Mokomės vieni iš kitų: žinių ir praktikos vienovė“

Pranešimas