Elektroninės patyčios – tai įvairus žeminantis ir skaudinantis elgesys, vykstantis internete ar naudojant kitas technologijas, pvz. kompiuteriniuose žaidimuose, žaidimų platformose, socialiniuose tinkluose.

Elektroninės patyčios gali pasireikšti tokiu elgesiu:

• Piktų ar žeminančių žinučių siuntinėjimas, žeminančių komentarų rašymas.
  • Žeminimas, keliant kito žmogaus nuotraukas ar vaizdo įrašus ir juos nemaloniai komentuojant.
  • Gandų ir apkalbų internete skleidimas.
  • Kito vaiko duomenų naudojimas, kuriant netikrus profilius.
  • Ignoravimas ar nepriėmimas į grupę internete.

Susidūrei su patyčiomis?

Kitų žmonių žeminantis elgesys skaudina ir žeidžia. Susidūręs su patyčiomis internete gali jaustis nusiminęs, piktas ar bejėgis. Svarbu, kad žinotumei – tai nėra tavo kaltė. Niekas neturi teisės tyčiotis iš tavęs ar kito žmogaus. Tad nekentėk ir būtinai kreiptis pagalbos!

Pranešk tinklapio administratoriui apie žeminantį elgesį.

Blokuok asmenį, kuris tave žemina ir skaudina.

Išsaugok žeminančias žinutes ar vaizdus – jų gali prireikti kreipiantis pagalbos.

Kreipkis pagalbos – į patikimą suaugusįjį ar kitą žmogų, kuris gali padėti sustabdyti patyčias.

Atsitrauk nuo interneto bent trumpam – nuveik ką nors kita, kas tave džiugina ar padėtų pasijusti geriau.

Stebi patyčias? Būk pozityviai aktyvus stebėtojas!

Stebi patyčias elektroninėje erdvėje ir nežinai, ką daryti? Tau gali padėti šie žingsniai.