Balandžio 24-30 dienomis visame pasaulyje minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Pastaraisiais metais Lietuvoje daug diskutuojama apie skiepus ir jų tariamą žalą vaikų sveikatai. Visuomenėje paplito daug mitų apie skiepus. Tačiau nereiktų pamiršti, kad vakcinos (skiepai) – vienintelė priemonė, kasmet išsaugojanti mažiausiai du milijonus gyvybių visame pasaulyje. Skiepais buvo suvaldytos tokios sunkios ir daug gyvybių nusinešusios infekcijos kaip raupai ir poliomielitas. Skiepijimas padėjo sumažinti sergamumą kokliušu, difterija, stablige, raudonuke, epideminiu parotitu (kiaulyte) ir kt. infekcinėmis ligomis. Šiuo metu vakcinomis galima kontroliuoti 28 ligas.

Moksliškai pagrįstos informacijos apie vakcinas galite rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro internetinėje svetainėje www.ulac.lt.