Informuojame, kad Lietuvoje vykdoma nemokama vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa. Ši programa skirta vaikams nuo 6 iki 14 metų. Programos tikslas - sumažinti dantų ėduonies (karieso) atsiradimą, padengiant nuolatinius krūminius dantis specialia medžiaga – silantu. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad laiku ir tinkamai padengus vaikų dantis silantais, karieso atsiradimo tikimybė sumažėja 80–90 procentų. Kita vertus, tai daug pigiau nei jau sugedusių dantų gydymas bei plombavimas. Skandinavijos šalių patirtis parodė, kad dantų ligų profilaktika yra 50 kartų pigesnė, nei jų gydymas.

Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės. Taip dantys yra apsaugomi nuo dantų karieso ir juos lengviau valyti. Svarbu nepamiršti, kad laikas, tinkamas dantų dengimui silantais, yra gana trumpas. Geriausia dengti ką tik išdygusius dantukus, nes pirmuosius dvejus metus po išdygimo dantys yra ypač jautrūs kariesui. Dančiui išaugus, jo vagelės greitai apsineša, atsiranda pirminių ėduonies požymių, o tada silantuoti gali būti per vėlu. Žinoma, gydytojas odontologas kiekvieną situaciją įvertins ir patars, kaip geriausia elgtis konkrečiu atveju.
Silantavimo procedūra yra neskausminga, ji trunka keliolika minučių. Danties paviršius yra nuvalomas, apdorojamas poliravimo pasta ir iš karto dengiamas silantu, naudojant labai mažą šepetėlį ar specialų švirkštą. Po to silantas sukietinamas, panaudojant specialią šviesą. Krūminis dantis formuojasi maždaug metus ir silante esantis fluoras jį taip sustiprina, kad jis tampa atsparesnis kariesui. Padengus dantis silantais pirmą kartą, po 3 mėnesių reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad šis įvertintų būklę, o vėliau – pasitikrinti kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.
Taigi, kviečiame Jus aktyviai naudotis nemokamai teikiama odontologų paslauga, kurią pilnai apmoka teritorinės ligonių kasos (TLK). Norint gauti šią paslaugą, Jums reikia kreiptis į gydytoją odontologą arba burnos higienistą, kuris dirba gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo, ir užsiregistruoti pas jį vizitui.
Dėkojame, kad rūpinatės savo vaikų sveikata.

Iškilusius klausimus galite pateikti el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888