Daugelis mūsų klaidingai mano, kad profesijos pasirinkimas prasideda ruošiantis brandos egzaminams, kai reikia apsispręsti, kokius egzaminus reikės laikyti. Tuomet prasideda karštligiškas įvairių variantų peržvelgimas, diskusijos šeimos rate, ką rinktis, kokios laukia darbo perspektyvos, kokias vaikas turi galimybes mokytis pasirinktų studijų krypties. Siekiant ateityje išvengti klaidingo karjeros kelio pasirinkimo, dar pagrindinės mokyklos suole reikia padėti vaikui susivokti jo poreikiuose ir galimybėse. Jau žengdamas paskutinius žingsnius mokykloje, abiturientas turi būti ryžtingai apsisprendęs apie tolimesnes savo ateities perspektyvas.
Siekdami padėti tėvams sėkmingai vesti dialogą šeimoje karjeros klausimais su jų atžalomis, rekomenduojame susipažinti su Švietimo mainų paramos fondo parengta metodine medžiaga pdf „Vadovas tėvams. Kaip padėti vaikui renkantis karjerą“.