Individualios konsultacijos karjeros ugdymo klausimais 315b kab.

Konsultuoja psichologė Jurgita Suslavičienė

I - III - 9:00-12:00 12:30-14:30

Ugdymo karjerai darbo grupė:

Dalia Gaigalaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Jurgita Suslavičienė, psichologė,
Vida Marcinkevičienė, socialinė pedagogė,
Vilija Paškauskienė, pradinio ugdymo mokytoja,
Dangira Bazevičienė, technologijų mokytoja,
Marytė Pupalaigytė, etikos mokytoja,
Dalė Burokienė, anglų kalbos mokytoja.

204b kab.

Pastaruosius dešimtmečius sparčiai besivystančios technologijos iš esmės įtakoja darbo pasaulio kaitą: kinta darbo pobūdis, pastebima darbo krūvio, atlygio ir darbo vietų dinamika, atsiranda naujo tipo organizacijos. Žmonės karjera rūpinasi visą savo gyvenimą – nuo savęs ir karjeros galimybių pažinimo iki karjeros planavimo ir įgyvendinimo. Todėl jau mokykliniame suole reikia pradėti galvoti ir domėtis savo ateities perspektyva (ugdytis karjeros kompetenciją). O kad būtų lengviau suprasti, nuo ko viską pradėti, kokiais etapais tai įgyvendinti, padės trumpi pažintiniai filmukai.

Karjeros filmai

Daugiau informacijos apie karjeros planavimą www.mukis.lt

Mukis

2019 m. lapkričio 20 dienos popietę Pilėnų progimnazijos 7b ir 8a klasių mokiniai dalyvavo atvirų durų dienoje Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Didžiulėje teritorijoje įrengtose ekspozicijose profesionalūs kariai išsamiai supažindino su skirtingų Lietuvos kariuomenės padalinių bei sukarintų visuomeninių organizacijų veikla bei specifika. Mokiniai apžiūrėjo sudėtingą karinę inžinerinę įrangą, rankose laikė sunkius ginklus, pasėdėjo ir įsiamžino prie įspūdingos karo technikos vairo, pasimatavo dujokaukes, patikrino žygio kuprinės svorį, išbandė minų ieškiklius, stebėjo demonstruojamus savigynos pratimus, mokėsi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Berniukai smalsiai dairėsi po šauktinių gyvenamąsias ir poilsio patalpas. Gerų emocijų sukėlė karišku „makiažu" papuošti skruostai ir kareiviškos košės bei karštos arbatos ragavimas.

Džiaugiamės, jog batalione apsilankę mokiniai įgijo žinių apie nelengvą kario profesiją ir suvokė, kad šalies gynyba yra ne tik pareiga, bet ir prievolė Tėvynei.

Profesijos

2020 m. sausio 17 dieną Pilėnų progimnazijos 7b ir 8b klasių mokiniai lankėsi Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriuje.

Gegužės 17 d. 8a kl. mokiniai su technologijų mokytojomis lankėsi Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje. Mokiniai susipažino su mokykloje mokomomis profesijomis: siuvėjas, floristas, sukirpėjas konstruktorius ,drabužių pardavėjas konsultantas, pardavimų konsultantas, vizualinės reklamos gamintojas, smulkiojo verslo organizatorius, smulkiojo verslo paslaugų teikėjas, auklė, sandėlininkas operatorius, nekilnojamojo turto agentas.
Mokykloje mokytis galima nuo 9 kl., veikia gimnazinės klasės. Nuo 11 klasės mokiniai renkasi profesiją.
Mūsų aštuntokai taip pat dalyvavo praktiniame edukaciniame užsiėmime „Floristinio paukščio gaminimas“ ir pasigamino paukštį. Mokiniai liko labai patenkinti išvyka.

Mokyklos penktų ir aštuntų klasių mokiniai dalyvavo priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos organizuotame projekte „Būk saugus mokiny“. Į mokyklą buvo atvykusi priešgaisrinės saugos pareigūnė Jovita Lapėnaitė, kuri supažindino mokinius su gaisrų kilimo priežastimis, apsisaugojimo būdais. Pasakojo apie pavasarinės žolės deginimo keliamus pavojus gamtai ir žmogaus gyvybei bei turtui. Pareigūnė supažindino su pavojinga, atsakinga ir labai reikalinga ugniagesio gelbėtojo profesija.

Kovo 22 d. 7b klasės mokiniai su auklėtoja lankėsi Kauno taikomosios dailės mokykloje. Mokiniai dalyvavo profesinio orientavimo renginyje „Atrask, pažink, pasirink“. Mokiniai renginio metu susipažino su mokymosi programomis, ugdymo aplinka, baldžiaus profesija bei pasigamino po raktų pakabuką.

Kauno Pilėnų progimnazijoje spalio 17 d. vyko paskaita 5-8 klasių mokiniams ,,Tavo karjeros pradžia mokyklos suole“. Jos tikslas skatinti mokinių norą mokytis, tobulėti, pažinti save, siekti užsibrėžtų tikslų, galvoti apie karjerą.

Lektorius mokinius supažindino su savo asmeninės karjeros keliu. Dabar vadovaudamas įmonei „Mokinio karjera“ lankosi mokyklose vesdamas užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams. Seminarų metu mokiniams pristatomos asmeninės savybės, padedančios tikslingai ir sėkmingai pradėti savo karjeros kelią. Vaizdžiai perteikiamos visuotinai priimtos savybės: sąžiningumas, pagarba, atsakomybė ir komunikabilumas, nepaliko nei vieno abejingo.

Užsiėmimai susilaukė mokinių susidomėjimo, daugelis jų dar ir po paskaitos tarpusavy ar su paskaitą klausiusiais mokytojais ilgai diskutavo apie sėkmingą karjeros pasirinkimo kelią, asmeninių savybių puoselėjimą.