Pilėnų progimnazija

Baigėsi registravimas elektroniniu būdu.

Norėdami užregistruoti savo sūnų ar dukrą į mokyklos pirmąją klasę, galite kreiptis į mokyklos raštinę ir parašyti prašymą.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus tėvų klausimus.

Kviečiame mokytis Kauno Pilėnų progimnazijoje!

Raštinės  tel. 8(37) 386584, nuo 8 iki 14 val.

Priėmimo komisijos el. p. priemimas@pilenumokykla.lt

1,2 proc.2021 m. (Nr. 1) žurnale „Reitingai" Kauno Pilėnų progimnazijos

4 klasių pasiekimai yra 12 vietoje tarp Lietuvos mokyklų, kurios nevykdo priėmimo atrankos, o

8 klasių pasiekimai – 14 vietoje!

Iškiliąja mokytoja pripažinta lietuvių kalbos mokytoja Danutė Balčiūnienė.

Sovietinė Lietuvos okupacija baigėsi 1990 m. kovo 11 d. atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Lietuva, atrėmusi 1991 m. Sovietų Sąjungos agresiją, per šį trisdešimties metų laikotarpį nuėjusi ilgą reformų kelią pasiekė labai daug – kaip visateisė narė sugrįžo į tarptautinę valstybių bendriją, prisijungė prie stipriausio pasaulyje gynybinio aljanso, įtvirtino energetinę nepriklausomybę, galiausiai tapo modernia ir pažangia valstybe.

131991 m. sausio 13 d. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai, Laisvės gynėjai, savanoriai parodė pasiryžimą kovoti ir žūti už Laisvę, gindami Lietuvos parlamentą, kuris tos kovos metu buvo tapęs Lietuvos širdimi. Sausio 13-oji visoms kartoms leidžia suprasti, kad Laisvė nėra tik duotybė, ji nebuvo dovanota, – ji iškovota krauju, todėl tai ir atsakomybė, ir įpareigojimas ją ginti ir puoselėti. Kiekvienas kasdieniu darbu turime liudyti ištikimybę idealams, dėl kurių savo gyvybes paaukojo Lietuvos laisvės gynėjai.

Nuo 2007 m. Lietuvoje vyksta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurioje dalyvauja ir mūsų progimnazijos bendruomenė. Kauno Pilėnų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, minėdami šią svarbią visai Lietuvai sukaktį, kviečiami dalyvauti viktorinoje apie Sausio 13-ąją.

Laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių, artimųjų pasakojimų. Minėdama Sausio 13-osios trisdešimtmetį, LRT įgyvendino idėją sukurti unikalią radijo ekskursiją „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“, kurią galima apeiti virtualiai specialiame LRT.lt polapyje arba aplankyti objektus gyvai ir prie jų klausytis įrašytų istorijų. Čia galima rasti ne tik ekskursiją, bet ir apžiūrėti visiems prieinamą virtualų muziejų apie Sausio 13-osios įvykius. Jis sukurtas iš asmeninių žmonių, menančių tų dienų įvykius, archyvų: nuotraukų, vaizdo įrašų, daiktų, dainų ir kt.

Teams

Eduroam WiFi