Pilėnų progimnazija

Baigėsi registravimas elektroniniu būdu.

Norėdami užregistruoti savo sūnų ar dukrą į mokyklos pirmąją klasę, galite kreiptis į mokyklos raštinę ir parašyti prašymą.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus tėvų klausimus.

Kviečiame mokytis Kauno Pilėnų progimnazijoje!

Raštinės  tel. 8(37) 386584, nuo 8 iki 14 val.

Priėmimo komisijos el. p. priemimas@pilenumokykla.lt

1,2 proc.2021 m. (Nr. 1) žurnale „Reitingai" Kauno Pilėnų progimnazijos

4 klasių pasiekimai yra 12 vietoje tarp Lietuvos mokyklų, kurios nevykdo priėmimo atrankos, o

8 klasių pasiekimai – 14 vietoje!

Iškiliąja mokytoja pripažinta lietuvių kalbos mokytoja Danutė Balčiūnienė.

Šiemet rugsėjis kitoks, užtikrindami mokinių ir darbuotojų saugumą, norime, kad mokiniai ir mokytojai laikytųsi higienos reikalavimų, plautų ir dezinfekuotų rankas, dėvėtų kaukes arba skydelius. Keičiasi pamokų ir pertraukų laikas. Kitaip organizuojamas mokinių maitinimas. Ribojamas mokinių tėvų (globėjų) ir trečiųjų asmenų atėjimas į mokyklą. Kitokia Rugsėjo Pirmosios šventė.

• ASMENS HIGIENA
Ypatingas dėmesys - higienos reikalavimų paisymas. Mokiniai turi sistemingai plautis ir dezinfekuotis rankas, esant reikalui dėvėti pirštines, laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes ar kitas apsaugos priemones.
„Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu mokiniams pamokose dėvėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemones reikalavimo nėra, tačiau jos yra reikalingos bendrosiose erdvėse, jei nėra galimybės suvaldyti mokinių srautus koridoriuose pertraukų metu. Mokytojai, jei tarp mokytojo ir mokinių yra galimybė išlaikyti ne mažiau kaip 2 metrų atstumą, gali dirbti bei apsaugos priemonių, tačiau pamokos metu, kai mokytojai konsultuoja mokinius, juda pamokos metu tarp mokinių – jam dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones reikia“, - Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.

• SRAUTAI
1-4 klasės mokosi tik I ir II aukštuose. 5-8 klasės mokosi tik III aukšte.
1-4 kl. mokiniai į mokyklą ateina per centrinį įėjimą, gali naudotis rūbinėmis.
5-8 kl. mokiniai į mokyklą ateina iš vidinio kiemelio per kampinį įėjimą kairėje, į III aukštą ir rūbinę lipa mažaisiais laiptai.

Mokinių srautų judėjimo  schema.

Esant reikalui, tėvai palydi 1-4 kl. mokinius iki mokyklos durų, bet į mokyklą neina, vaikų laukia kieme arba sutartu laiku ateina pasiimti mokinių.

Pirmąją rugsėjo savaitę 1 klasių mokytojos prie mokyklos nuo 7.30 val. su klasių lentelėmis pasitinka pirmaklasius ir vedasi į klases. Susitaria, kada tėveliai atvyks vaikučių pasiimti ir išlydi juos iki lauko durų.

Pradinių kl. mokytojos pertraukų laiką derina individualiai. Pageidautina, kad pradinių klasių mokytojos organizuotų pamokas 5-8 kl. mokinių pertraukų metu, vaikus išleistų į lauką ir darytų pertraukas, kai dalykininkai veda pamokas.

1-4 klasių mokytojos vaikus į lauką vedasi centriniais laiptais savo nuožiūra, bet geriau tai daryti prieš ilgąsias pertraukas derinant ir koreguojant pamokų tvarkaraštį.

5-6 klasės į lauką eina mažaisiais laiptais po 4 pamokų. Juos lydi auklėtojai arba 4 pamoką turėję mokytojai.

7-8 klasės į lauką eina mažaisiais laiptais po 3 pamokų. Juos lydi auklėtojai arba 3 pamoką turėję mokytojai.

• VALGYKLA

Prieš kiekvieną apsilankymą valgykloje klasės mokytojos ir auklėtojai turi reikalauti, kad mokiniai nusiplautų rankas.

Mokykloje negali būti švediško stalo principo, kai vaikai dedasi sau maistą, pageidautina, kad maistas būtų porcijuotas ir stalai dengiami užsisakant iš anksto. Svarbu, kad ant kiekvieno stalo būtų valgymo įrankiai. Pavalgę vaikai sutvarko savo vietą, nusineša indus ir kartu su mokytoja eina į klasę.

Tuo laiku, kai vyksta pamokos (nuo 8.00 iki 15.00 val.) mokiniai negali savavališkai eiti į parduotuves ar kitas maitinimo įstaigas, atsinešti maisto į mokyklą.
Pageidautina, kad 1-4 ir 5-8 klasių mokinių tėveliai įdėtų sveikų priešpiečių vaikams į dėžutes ir jie valgo klasėse.

Mokyklos valgykloje pietų laikas mokiniams numatomas:
1 klasių mokiniai valgo per 2 pamoką.
2 klasių mokiniai valgo per pertrauką po 2 pamokų.
3-4 klasių mokiniai valgo per 3 pamoką.
5-6 kl. mokiniai valgo po 3 pamokų (30 min.)
7-8 kl. mokiniai valgo po 4 pamokų (30 min.)
Pastaba: 5-8 kl. mokiniai į valgyklą eina tik centriniais laiptais. Pagal galimybes juos lydi auklėtojai arba dėstantys mokytojai.

ELKIMĖS ATSAKINGAI, SAUGOKIME VIENI KITUS

Teams